Úvod


Když padá hvězda, a ty už si nepotřebuješ nic přát, to je

delfíny , žena , seberozvoj , láska , sebeláska , růst
Když padá hvězda, a ty už si nepotřebuješ nic přát, to je Absolutní štěstí

Absolutní štěstí

Přišli jsme sem na tento svět, abychom se radovali, bavili se a cítili se fajn. Ale my si mnohdy raději hrajeme na utrpení, bolest a vlastní bezcennost. Vše kolem nás má svou energii. Proč toho nevyužít? Když kolem nás je tolik krásy, lásky a hojnosti, proč si nepřivonět, neochutnat, nevzít si? Proč nevyužít všechna ta znamení, která nám ukazují cestu?

Proč mnozí děláme práci, která nás netěší a nenaplňuje? Proč se mnohdy honíme a plahočíme pro věci, které nepotřebujeme, které nás nenaplňují, naopak nás mnohdy jen ubíjejí a ničí? Je v tom naše důležitost, naše hodnota? To přece není, oč tu běží… Jsme obětmi okolností, protože to dovolíme. Vždyť si stačí jen vzpomenout, nač jsme si hráli jako děti. Na naše sny a touhy… Když se nedaří rozpomenout se, pak je nejdůležitější vědět, z čeho máme dobrý pocit. Dělejme to, při čem se nám zastaví čas… Jako když tančíme, zpíváme, kreslíme nebo něco tvoříme. Každý máme svou radost v něčem jiném, jen to najít a chopit se příležitosti! A pak je radost žít…

Až budeme sami sebou, pak už nebudeme potřebovat nikomu nic dokazovat, o nic bojovat… Vždyť boj plodí zase jenom boj. A co Láska? Ten nádherný cit, který nemá protiklad. Pouhá zamilovanost se může změnit v nenávist. Žili jsme v nádherném světě, ale postupem času jsme si ke všemu vytvořili protipól. Ryze čisté city a pohnutky jsou bez opaků.

Zákon přitažlivosti platí ve všech oblastech: To, čemu věnujeme energii, pak roste. Smutek vytváří více smutku, radost přitahuje více věcí, ze kterých se můžeme radovat. Stačí se rozhodnout… Budeme-li vysílat lásku, pocítíme dle univerzálních zákonů sami více lásky a dostaneme více lásky zpět. To platí pro vše a pro všechny. Lidé kolem nás jsou našimi zrcadly, našimi učiteli, naším pochopením. Je úžasné, když v nich objevíme nás samotné.

Stačí otevřít svá srdce a používat všechny smysly…